Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/vhosts/ghaem-ic.com/httpdocs/GIC/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/vhosts/ghaem-ic.com/httpdocs/GIC/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

کابینت آشپزخانه

در اين قسمت به معرفي مختصري راجع به كابينت آشپزخانه، انواع آن، شاخصهاي مرغوبيت و توصيه هاي كارشناسانه در مورد نحوه نگهداري آن مي پردازيم.

نقطه ی شروع کار برای هر آشپزخانه ای ، کابینت های آن است ؛ چرا که نمای ظاهر آشپزخانه ارتباط تنگاتنگی با شكل و نمای کابینت ها دارد ضمن آنكه کابینت های آشپزخانه باید به صورتی طراحی شوند که نیازهای افراد را به سهولت برآورده کنند بنابراین نخستین نکته درانتخاب کابینت این است که چه نوع کابینتی بهترین کارآیی را برای شما  بعمل می آورد؟

 

 

 

سفارشی :
این نوع کابینت ها دست ساز بوده و تقریبا به هر شکل و حالتی که مشتری مایل باشد آماده می شوند. کابینت سازانی كه بصورت سفارشی كار می كنند می توانند تقریبا با هر شکل و حالتی كار كرده و خواستهای شما را برآورده سازند. از طرف دیگر باید گفت که این نوع کابینت ها نسبت به انواع دیگر( معمولی و نیمه سفارشی ) گران تر نیز می باشند و قیمت نهایی آنها با توجه به اندازه ، مواد مصرفی و گزینه های انتخابی  متغیر خواهد بود. زمان ارسال و نصب سفارش نیز با توجه به برنامه ی کاری کابینت ساز متفاوت خواهد بود.

 

ملحقات و لوازم جانبی :
در کابینت های سفارشی و نیمه سفارشی شما می توانید از انواع ملحقات و لوازم جانبی برای كار آرایی بیشتر استفاده كنید ولی این بدان معنا نیست که کابینت های معمولی هیچگونه لوازم جانبی ندارند، كار آرایی این دسته از كابینتها را نیز می توان با نصب انواع قفسه، سینی، کشو و سایر ملحقات  تا حد زیادی افزایش داد.

 

یراق آلات :
استفاده از یراق آلات زیبا همانند استفاده از طلا و جواهرآلات می باشد كه برای تكمیل ، تزئین و گیرایی كابینتها امری ضروری می باشد. ساده ترین کابینت ها نیز با استفاده از قفل و دستگیره های زیبا و جالب توجه، نمای  زیبایی پیدا می کنند. باید یادآوری كرد كه یراق آلات در ابتدا انجام وظیفه محوله را بر عهده داشته و در درجه بعد به عنوان عنصر زیبایی بخش به کابینت محسوب می شوند . از سوی دیگر باید توجه داشته باشید که یک دستگیره بسیار زیبا  اگر در عمل فاقد كار آرایی مورد نظر باشد به هیچ کار نمی آید زیرا که نمی تواند وظیفه ی اصلی خود را كه همان باز کردن درب قفسه یا كشیدن کشوهای کابینت است را انجام دهد.

کابینت ها را می توان از حیث سفارشی بودن و قیمت به 3 دسته طبقه بندی کرد:

معمولی :
اندازه و شکل این کابینت ها مطابق استانداردهای متداول است و تقریبا بصورت پیش ساخته وجود دارند. معمولا اگر سفارشی از این نوع به کارگاهی برسد همان روز و یا حداکثر ظرف چند روز نصاب می تواند آن را برای مشتری نصب کند. ابعاد و اندازه ها و همچنین شکل و حالت این نوع کابینت کاملا محدود است ولی نكته قوت این نوع کابینت ها در قیمت رقابتی آنهاست که برای همه مناسب است.

 

نیمه سفارشی :
در این نوع کابینت ها، مشتری می تواند از بین دو گزینه ی اندازه و شکل، یکی را با توجه به بودجه و موقعیت آشپزخانه اش انتخاب کند. معمولا این نوع کابینت را پس از آن که سفارش به کارگاه رسیده باشد می سازند از این رو زمان آماده سازی این نوع کابینت بیشتر از کابینت های معمولی خواهد بود. در این نوع کابینت ها وجود دو گزینه انتخابی شکل و اندازه باعث می شود مشتریان امکان انتخاب بیشتری داشته باشند ولی از سوی دیگر به دلیل اعمال نظر مشتریان در انتخاب شکل و اندازه ی دلخواه قیمت تمام شده آنها نسبت به كابینتهای معمولی بالاتر می باشد.